Metle cup 2019

Čtvrtý ročník turnaje přinesl další výborné fotbalové zápasy. Turnaj láká každým rokem týmy z větších vzdáleností, kteří byli naprosto spokojeni. Každým rokem nám turnaj také ukazuje, že kromě rostoucí tradice je zde větší a větší kvalita.

STAV PŘED VÝKOPEM
Nejvíce problému měli organizátoři turnaje v pátek, kdy jim až do odpoledních hodin nepřálo počasí. Počasí se nakonec umoudřilo a všechny práce se dokázali stihnout. Skupiny se letos poprvé losovaly dopředu, aby se v sobotu začalo bez klasického zdržení. Všechny týmy přijely včas a plánový začátek v 10 hodin vyšel přesně. Mezi prvními dorazily celky Dolní Moravice a SK Lány, kteří měli nejdelší cestu.

SKUPINA A
Ve skupině A se nejvíce čekalo, co předvede domácí A mužstvo. Dále byli ve skupině celky FC Litrpoolu, kteří zde obhajují loňské druhé místo. Poté celek FC Prostějov, tvořený hráči AC Roma. Dále celky Pojď jsem kam jdeš (PSKMJ) a Penam PV, které měli být podle papírových předpokladů otloukánky skupiny. První zápasy už ukázaly, které dva týmy budou hrát ve skupině prim, FC Prostějov a FC Litrpool byli o třídu dál než zbylé tři celky. Po jejich vzájemné konfrontaci bylo jasné, že o vítězi skupiny rozhodne skóre. To měli lepší hráčí Litrpoolu a do play off měli lepší výchozí pozici. Domácí tým po první drtivé výhře pouze remizoval s týmem PSKMJ, a tím pádem si zavřel cestu do vyřazovacích bojů, což domácí fanoušky neuspokojilo. Skončili třetí se stejným bodovým ziskem jako PSKMJ, poslední místo obsadil Penam PV, který nedokázal uhrát ani bod.

SKUPINA B
Ve skupině B hrála domácí rezerva, tvořená především hráči dorostu. Dále tým Chop Pot, SK Lány, Držovice a FCD, kde byli hráči Dobromilic. Tuto skupinu zcela ovládli tři týmy, které shodně získali devět bodů. Chop Pot se díky nejlepšímu skóre radoval z prvního místa, Druhé místo obsadily Držovice a na třetím místě skončily SK Lány. Celek FCD hrál s rezervou Otaslavic o pouhé umístění na spodu tabulky. Tento zápas vyzněl daleko lépe pro hráče Dobromilic.

SKUPINA C
V poslední skupině se objevily Mrdokleče, Plzeňka, Dolní Moravice, FC Rekeňa a rezerva Chop Potu. Skupině C dominovaly Mrdokleče, které jí prošli bez ztráty bodu a soupeře válcovali. Druhé místo pro sebe získala Plzeňka, která předčila FC Rekeňu díky vzájemnému zápasu. Na čtvrtém místě skončila rezerva Chop Potu, která získala tři body proti Dolní Moravici, díky kterým je v konečné tabulce předskočila.

ČTVRTFINÁLE
První čtvrtfinále bylo rozhodnuto hned na začátku utkání, kdy se Mrdoklečím podařilo dát Držovicím tři branky a potom už pouze hlídali svůj náskok až do konečného hvizdu. Druhé souběžně hrané čtvrtfinále mezi Chop Potem a FC Rekeňou pro sebe urval Chop Pot. I když se Rekeňa snažila, bylo znát že Chop Pot je přece jen o něco lepším týmem a zkušeně si postup zajistil. Třetí dvojici tvořil FC Prostějov a Plzeňka. Zde se ukázala síla týmu AC Roma, která celý zápas do Plzeňky tlačila, a nakonec dokázala uspět výsledkem 3:1. Nejzajímavější podívanou nabídlo poslední čtvrtfinále mezi FC Litrpoolem a SK Lány. Pražský celek už v základní skupině ukázal, že si nepřijel pouze zahrát a kdyby mu v druhé půli nedocházeli síly, nejspíše by náskok 1:0 udržel až do konce. Jenže druhý poločas už Litrpool ovládl díky většímu fyzickému fondu a zvítězil 3:1.

SEMIFINÁLE
První semifinálovou dvojící byly Mrdokleče a Chop Pot. Jak se Mrdoklečím povedl vstup do zápasu o kolo dříve, tady naprosto pohořeli. Chop Pot dokázal vstřelit brzké dvě branky a podle toho se už odvíjel zbytek zápasu. Mrdokleče museli začít tlačit a Chop Potu se naskytali možnosti chodit do brejků, což jim vyhovovalo. Konečný výsledek byl 4:1 pro Chop Pot.

Druhé semifinále vyrovnanější být ani nemohlo. FC Prostějov s Litrpoolem si to nakonec rozdali až na penalty. První poločas skončil remízou 1:1. Ve druhé půli se hráči FC Prostějov dostali do vedení a už to vapadalo, že budou slavit, jenže v poslední minutě dokázal Litrpool po tečované střele srovnat skóre a šlo se do penalt. Exekutoři byli úspěšní až do páté série, ve které brankář Prostějova chytil penaltu a začali mohutné oslavy.

O 3. MÍSTO
Dvěma slovy: Totální fotbal. Tento zápas se divákům musel líbit. Oba celky smutné z porážky v semifinále si připravili pro poslední zápas o bronz ofenzivní taktiku. O vedení se dlouho oba týmy přetahovaly. Litrpool byl v průběhu druhé půle blíže výhře po brance na 4:3 jenže Mrdokleče odpověděli třemi brankami během chvíle a najednou bylo skóre 6:4. Litrpool vydal všechny hráče do útoku, ale už se jim podařilo pouze snížit na konečných 6:5 a z bronzu se radoval tým Mrdokleč.

FINÁLE
Finále mezi dvěma nejlepšími celky turnaje nabídlo boj se vším všudy. Celá první půle byla velmi opatrná z obou stran. Bylo znát, že jde o první místo. Prostějovu se podařilo na konci poločasu dostat do vedení po tečované ráně. Druhá půle byla plná emocí, které lépe zvládl Chop Pot. A dokázal otočit průběh zápasu. V posledních minutách už Prostějov neměl dostatek sil, aby se dokázal vrátit do zápasu a v poslední minutě pečetil výhru Nejedlý do prázdné brány. „Třikrát jsme skončili v semifinále, letos už jsme si řekli, že si to utéct nenecháme. Jsem naprosto spokojený, musím pochválit všechny kluky z týmu, kteří se na tomto úspěchu podílely. Ještě bych rád řekl, že smekám klobouk před všemi organizátory, kteří odvedli neskutečnou práci, i když jim počasí nepřálo. Za rok snad obhajoba“, řekl spokojený kapitán týmu Chop Pot Dominik Drmola.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ
Otaslavice si připravili vyhlášení u pódia s hudbou a postarali se o něj organizátoři, kteří nejprve poděkovali rozhodčím a předali jim dárkové tašky. Poté přišli na řadu individuální ocenění. Nejlepšího hráče si odnesl znovu jako v Krumsíně Patrik Gábor. Nejlepším střelcem turnaje byl Michal Trajer s 12 zásahy. Nejlepším brankářem byl zvolen gólman SK Lán Mirek Bílý. Poté už přišli na řadu ceny pro nejlepší čtyři týmy. O večerní program se postaral Jakub Chvojka alias Chvojas a DJ Marek.

Výsledky Metle Cupu 2019

Skupina A
PSKMJ – FC Litrpool 1:4, Penam PV – FC Prostějov 4:1, Otaslavice A – Penam PV 8:0, FC Prostějov – PSKMJ 4:0, FC Litrpool – FC Prostějov 2:2, PSKMJ – Otaslavice A 2:2, Penam PV – PSKMJ 2:4, Otaslavice A – FC Litrpool 3:5, FC Prostějov – Otaslavice A 2:5, FC Litrpool – Penam PV 10:1.

Skupina B
ChopPot – Držovice 5:3, Otaslavice B – SK Lány 1:6, FCD – Otaslavice B 6:1, SK Lány – ChopPot 4:3, Držovice – SK Lány 4:2, ChopPot – FCD 5:1, Otaslavice B – ChopPot 1:9, FCD – Držovice 1:3, SK Lány – FCD 8:2, Držovice – Otaslavice B 6:1.

Skupina C
FC Mrdokleče – FC Rekeňa 6:1, Dolní Moravice – Plzeňka 1:0, ChopPot B – Dolní Moravice 3:0, Plzeňka – FC Mrdokleče 6:1, FC Rekeňa – Plzeňka 1:5, FC Mrdokleče – ChopPot B 3:1, Dolní Moravice – FC Mrdokleče 1:4, ChopPot B – FC Rekeňa 3:4, Plzeňka – ChopPot B 4:3, FC Rekeňa – Dolní Moravice 5:1.

Čtvrtfinále
Mrdokleče – Držovice 4:1
Chop Pot – FC Rekeňa 2:0
Litrpool – SK Lány 3:1
FC Prostějov – Plzeňka 3:1

Semifinále
Mrdokleče – Chop Pot 1:4
Litrpool – FC Prostějov 2:2 (4:5 po pen)

3. Místo
Mrdokleče – Litrpool 6:5

Finále
Chop Pot – FC Prostějov 3:1

Co řekli o turnaji

„Rodinná, perfektní atmosféra“

řekl nejlepší brankář turnaje Miroslav Bílý

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen gólman SK Lán Miroslav Bílý, který ale obvykle hraje na pozici a dnes naskočil do branky, jelikož nechtěl riskovat po zranění zápas v poli. Chytal, ale opravdu skvěle a není divu, že si zasloužil tohle ocenění.

*Jak jste si užil turnaj v dalekých Otaslavicích?
„Super, jsem opravdu nadšený, neskutečné, přátelská atmosféra. Je vidět, že turnaj už si získal nějakou tradici a hráči se tu po většinou znají. Byl jsem až překvapený, opravdu.“

*Kdybyste to měl porovnat podle turnajů v Čechách, najdou se rozdíly?
„Rozhodně se najdou. V první řadě jde o tu atmosféru, tady to bylo něco, co jsem ještě nezažil, rodinná atmosféra. Kvalitou mě to tu také překvapilo. Musím říct, že co se tu dělá na vesnici je něco parádního.

*Jak si považuješ ceny pro nejlepšího brankáře turnaje?
„Je to teda velký nezvyk. (smích) Zažívám spíše ceny za nejlepšího střelce, protože jinak hrávám na hrotu. Ale fakt to potěší, je to hrozně super. Byl jsem dlouho zraněný tak jsem si řekl, že si radši jen stoupnu do brány a odvážím si trofej. (smích)

„ÚŽASNÁ LETOŠNÍ SÉZONA“

Zářil Patrik Gábor s dalším oceněním

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen stejně jako minulý víkend v Krumsíně Patrik Gábor. Dnes dotáhnul FC Prostějov až do finále, kde dlouho odolávali Chop Potu, ale nakonec mu podlehli. Přesto Patrikovi výkony byly naprosto famózní a rozhodně si tuto cenu zasloužil.

*Druhý týden za sebou nejlepší hráč turnaje, jak to zní?
„Naprosto skvěle. Úžasná sezóna letos. Máme silný tým, který šlape, a především díky nim jsem to dokázal. Pokud máš kolem sebe super hráče, tak dokážete vynikat.

*Mrzí teď hodně ta porážka ve finále?
„My jsme odpadli fyzicky, já už jsem chytal křeče i ostatní mí spoluhráči a už nám zkrátka nezbyly síly. Těch zápasů bylo hodně. Soupeř byl herně i fyzicky na tom lépe, taky to jsou samý mladí kluci a zaslouženě vyhráli. Ale byli jsme jim vyrovnaným soupeřem.

*Kdybys měl porovnat Krumsín a Metle cup, kde se ti hraje lépe?
„Rozhodně tady, přece jen je tady daleko více prostoru, a to mi sedí daleko více. Oba turnaje byli letos skvělé, jak z mého osobního hlediska, tak z týmového.“

JAN FREHAR