Metle cup 2018

Pozvánka_turnaj_Metle_cup_2018

Propozice_Metle_cup_2018

O TURNAJI

Datum konání: 14.7.2018 10:00
Místo konání: Otaslavice, Estadio da „Pocem, kam deš“

Třetí ročník turnaje, který se uskutečnil v Otaslavicích na místním hřišti je již minulostí. V letošním ročníku se zde sešla řada velmi kvalitních mužstev, a tak se bylo na co koukat od základních skupin až po samotné finále. Druhý největší turnaj v okrese Prostějov, pro sebe nakonec ukořistili hráči Vrbátek, kteří v nervy drásající bitvě porazili FC Litrpool až po penaltovém rozstřelu.
Metle cup probíhal v sobotu 14. července od dopoledních hodin až do pozdních odpoledních. Z 15ti přihlášených týmů jich dorazilo čtrnáct. To ale nic neměnilo na tom, že se turnaj odehraje na 3 hřištích, kde základní sestava měla 5 hráčů do pole a brankáře, a zápas se bude hrát 2×10 minut. Kvůli absenci jednoho týmu měla skupina C pouze 4 mužstva.

Skupina A

Ve skupině A se představilo domácí A mužstvo společně s celky Vrbátek, FC Litrpool, Penam a Fun Din Dung Young Boys. Zde byli přesvědčivě na vyšší úrovni celky prvně třech jmenovaných, kteří se také prali o co nejlepší umístění pro čtvrtfinále. Nejlépe to zvládli borci z Vrbátek, kteří ztratili pouze za remízu s Litrpoolem, ale díky lepšímu skóre postoupili z prvního místa právě na úkor Litrpoolu. Domácí se museli spokojit až se třetí příčkou.

Skupina B

Skupina B představila konečnou pro druhé domácí mužstvo Otaslavice B, které bylo poskládáno z dorostu. V konkurenci klubů Chop pot, AC Roma, Protest a FCD se jim nepodařilo získat ani bod. Tato skupina se nejlépe vydařila souboru hráčů Chop potu, kteří ji ovládli bez ztráty kytičky. Za nimi skončila AC Roma, a třetí místo pro sebe vybojoval FC Protest.

Skupina C

Poslední skupina byla ochuzena o absentující mužstvo a tak se hrála pouze ve 4 zúčastněných. I zde se představilo domácí mužstvo Kohouti, složené především ze starších vynikajících hráčů místního týmu. Ale nevedlo se jim o moc lépe jako domácímu Béčku. Dále se zde předvedl loňský vítěz turnaje Držovice, Mrdokleče a Turci. Obhájce vítězství skupinu ovládl bez zaváhání. Druhé místo si pohlídali Mrdokleče a na třetí místo, díky brance v poslední minutě proti Kohoutům pro sebe sebrali Turci.

Čtvrtfinále

Do čtvrtfinále postoupili 2 nejlepší celky z každé skupiny a dále 2 lepší ze 3 míst. Jelikož poslední skupina měla o účastníka méně, byl zde dopsán tým se kterým každý zúčastněný ve skupině C vyhrál kontumačně 2:0, aby nebyli v nevýhodě, kvůli tomu, že hráli o zápas méně. Nakonec díky skóre stejně postoupili třetí celky ze skupiny A a B. Do play off tedy postoupili celky: Vrbátky, Litrpool, Chop pot, Roma, Držovice, Mrdokleče, Otaslavice A a Protest.
Čtvrtfinále bylo konečnou i pro poslední domácí tým, který nedokázal dokonat obrat proti obhájci z Držovic ze stavu. Za mohutného povzbuzování dokázali domácí zkorigovat pouze ze stavu 0:3 na 2:3.
V druhém čtvrtfinále byl vidět zcela jednoznačný průběh, kdy si Litrpool poradil s celkem Roma poměrem 8:1.
Třetí čtvrtfinále mezi Vrbátky a Protestem bylo také jasnou záležitostí, když Vrbátky zvítězili 5:1.
Nejvzrušujícím zápasem této fáze byl mezi Chop potem a Mrdokleči, který po 20ti minutách skončil nerozhodně po gólu na každé straně. V penaltovém rozstřelu byl úspěšnější Chop pot a slavil postup mezi nejlepší čtyři.

V prvním semifinále se setkali celky Vrbátek a Držovic. Obhájce srdnatě bojoval a chtěl slavit double, ale Vrbátky byli nad jejich síly a porazili je 2:1.
Druhé semifinále se neslo ve velmi nervózním a rozhádaném utkání, které ještě podporovali poněkud pochybné rozhodnutí sudích. Litrpool udržel nervy na uzdě a Chop pot poslal do boje o třetí místo po výsledku 3:1.

O třetí místo

Souboj poražených semifinalistů, zvládli daleko lépe borci Držovic a celkem rozložené mužstvo Chop potu porazili 4:2.

Finále

Ve finále se střetly celky Vrbátek a Litrpoolu již podruhé na turnaji. Poprvé ve skupině skončil zápas remízou a to jen slibovalo vyrovnanou bitvu i ve finále, což se také potvrdilo. Poslední zápas turnaje byl velmi opatrný z obou stran, kde ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. Zápas tedy skončil 0:0 a o vítězi musel rozhodnout penaltový rozstřel. Penalty zvládl lépe celek Vrbátek a zcela zaslouženě za průběh celého turnaje slavili triumf.

Individuální ocenění

Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Tomáš Holásek z Vrbátek, který tým vždy podržel, pokud tam spoluhráči někoho pustili.
Nejlepší střelcem i hráčem byl zvolen Mojmír Chytil z Litrpoolu, který odehrál opravdu fantastický turnaj. Jednoznačně byl vidět ze všech nejvíce a nezbývá než mu za takové výkony pogratulovat.
Cena Fair play byla udělena družstvu Kohoutů.

Další ročník?

Organizátoři jsou spokojení, že se turnaj znovu vyvedl a že začíná mít i svou tradici s pravidelnými účastníky, kteří se spokojeně vrací. Příští rok v půlce Července bude již čtvrtý ročník a všichni doufají, že turnaj bude mít stále větší zvuk.

Výsledkový servis „Metle cup 2018“

ÚČASTNÍCI TURNAJE

Skupina A: Otaslavice A, Litrpool, Fun Ding Dung Young Boys, Penam PV, Vrbátky
Skupina B: Otaslavice B, Chop Pot, FC Protest, FCD, AC Roma
Skupina C: Kohouti, Držovice, FC Turci, FC Mrdokleče-město

STATISTIKY TURNAJE

Počet skupin: 3
Počet týmů: 14
Počet hráčů: 140
Počet zápasů skupiny: 26
Počet zápasů play-off: 8
Počet vstřelených gólů ve skupinách: 156
Průměr gólů na zápas ve skupinách: 5,2
Počet vstřelených gólů v play-off: 31
Průměr gólů na zápas, play-off: 4,43

VÝSLEDKY TURNAJE

Zápasy ve skupinách
Tabulky skupiny
Play_off

POŘADÍ

1. místo: Vrbátky
2. místo: FC Litrpool
3. místo: Držovice
4. místo: Chop Pot

INDIVIDUÁLNÍ CENY

Nejlepší brankář: Tomáš Holásek, Vrbátky
Nejlepší střelec: Mojmír Chytil, FC Litrpool
Nejlepší hráč: Mojmír Chytil, FC Litrpool
Cena Fair Play: Kohouti

FOTOGALERIE

Ve fotogalerii chybí společná fota týmů Otaslavice B, Penam, Litrpool, Turci a FC Protest.